Om os
Datasikkerhed
ISO 15189 certificeret CRO laboratorie

Unseen Bio blev stiftet i 2018 med formålet om at skabe et proaktivt sundhedskoncept ved at fusionere to lidenskabelige teams indenfor tarmens mikrobiom. Ved at kombinere kompetencer indenfor metabolisk modellering og forretningsvisionen er vi nu den førende danske health-tech virksomhed indenfor analyser af tarmmikrobiomet til forbrugeren.

Teamet er blevet større og er nået langt med vores produkt Digital Gut og udvikler konstant nye funktioner for at bringe øget værdi til vores kunder og skabe en sundhedsimpact.

Datasikkerhed er essentielt for Unseen Bio. Derfor har vi valgt at arbejde med en uafhængig europæisk laboratoriepartner, der er akkrediteret i henhold til CAP, Clia og DIN EN ISO 15189: 2014.

Hvert testkit har en unik stregkode, der ved bestilling matcher din personlige konto. Dette sikrer, at alle prøver er anonyme under transport eller i laboratoriet, og kun kan forbindes til en profil ved hjælp af Unseen Bio's infrastruktur.

Unseen Bio har investeret i vores infrastruktur for overholde GDPR-reglerne og sikre din data. F.eks. anvender Unseen Bio kun servere placerede i Europa og er godkendt dataleverandør til Region Hovedstaden.

Johan B. Hartmann

Johan B. Hartmann

Chief Executive Officer

+45 26 13 14 26

johan@unseenbio.com

Henrik Kass

Henrik Kass

Chief Commercial Officer

+45 40 53 38 99

henrik@unseenbio.com

Cecilia Clausen

Cecilia Clausen

Clinical Dietitian

cecilia@unseenbio.com

Jens B. Gandløse

Jens B. Gandløse

Chief Operational Officer

+45 20 40 61 12

jens@unseenbio.com

Christian Lieven

Christian Lieven

Chief Scientific Officer

+45 93 51 13 58

christian@unseenbio.com

Ali Kaafarani

Ali Kaafarani

Chief Informational Officer

+45 50 10 31 55

ali@unseenbio.com

Moritz Beber

Moritz Beber

Chief Technology Officer

moritz@unseenbio.com

Unseen Bio ApS
Symbion
Fruebjergvej 3
2100 København Ø
Kontakt os via telefon på +45 26 13 14 26 mandag til fredag 08: 30-16: 00 eller via e-mail på support@unseenbio.com , hvor vi bestræber os på at svare så hurtigt som muligt og altid inden for 5 arbejdsdage.
Følg os på LinkedIn Følg os på Facebook Følg os på Instagram Følg os på Twitter
Ring til os