Gratis levering

Johan Hartmann, CEO of Unseen Bio

Johan Hartmann

+45 26 13 14 26

johan@unseenbio.com

Cand. Polyt

Johan er vores administrerende direktør (CEO). Han er altid på udkig efter partnerskaber og projekter, der understøtter Unseen Bios mission.

Henrik Kaas, CCO of Unseen Bio

Henrik Kaas

+45 40 53 38 99

henrik@unseenbio.com

MSc. Econ 

Henrik er vores Chief Commercial Officer (CCO) og er ansvarlig for salg, marketing og kommunikation. Han sørger for, at Unseen Bio er det førende brand inden for mikrobiom feltet.

Jens Gandløse, COO of Unseen Bio

Jens Gandløse

+45 20 40 61 12

jens@unseenbio.com

Cand. Merc. SCM

Jens er vores Chief Operational Officer (COO). Han er dedikeret til at skabe verdensklasse processer for at få dine testresultater til dig så hurtigt som muligt.

Ali Kaafarani, CIO of Unseen Bio

Ali Kaafarani

+45 50 10 31 55

ali@unseenbio.com

BEng. in Computer Science

Ali er vores Chief Information Officer (CIO), og arkitekten bag vores interne softwaresystemer. Han sikrer, at vi anvender den nyeste teknologi med det højeste sikkerhedsniveau.

Sarah

sarah@unseenbio.com

MSc ....

Sarah er ...

Cecilia Clausen, Dietitian at Unseen Bio

Cecilia Clausen

cecilia@unseenbio.com

MSc cand. tech. i Integrated Food Studies og Clinical Nutrition

Cecilia er vores kliniske diætist og har udarbejdet vores "Mikrobiom Diæt", der danner rygraden i vores anbefalinger. Hun gennemfører diætevalueringer og vores feedback samtaler.

Christian Lieven, CSO of Unseen Bio

Christian Lieven

+49 15117885767

christian@unseenbio.com

MSc. i Biology, PhD. Computational Systems Biology

Christian er vores Chief Scientific Officer (CSO). Han oversætter de seneste videnskabelige opdagelser om tarmens mikrobiom til funktioner i vores produkt.

Moritz Beber, CTO of Unseen Bio

Moritz Beber

moritz@unseenbio.com

MSc. i Molecular Life Science, PhD. Computational Systems Biology

Moritz er vores Chief Technology Officer (CTO) og fører tilsyn med vores bioinformatiske systemer. Han udfører databehandling og analyser, der er kernen i vores produkt.

Ingeborg Holtmann

ingeborg@unseenbio.com

Vores studentermedarbejder Ingeborg støtter os med alt vedrørende kost og ernæring, samt Sociale Medier.

Data sikkerhed

Datasikkerhed er essentielt for Unseen Bio. Derfor har vi valgt at arbejde med en uafhængig europæisk laboratoriepartner, der er akkrediteret i henhold til CAP, Clia og DIN EN ISO 15189: 2014.

Hvert testkit har en unik stregkode, der ved bestilling matcher din personlige konto. Dette sikrer, at alle prøver er anonyme under transport eller i laboratoriet, og kun kan forbindes til en profil ved hjælp af Unseen Bio's infrastruktur.

Unseen Bio har investeret i vores infrastruktur for at overholde GDPR-reglerne og sikre din data. F.eks. anvender Unseen Bio kun servere placerede i Europa og er godkendt dataleverandør til Region Hovedstaden.