Om Unseen Bio

Unseen Bio er en dansk health-tech virksomhed med en stærk vision:

Vi vil øge bevidstheden om vigtigheden af ​​tarmsundhed som et middel til at forebygge sygdom.

Vores mission er at styrke mikrobiomet for at forbedre biodiversitetskrisen i tarmen.

Din tarm består af millioner af bakterier – og dit mikrobiom er unikt for dig – derfor skal du også leve unikt.

Vores mikrobiomtest kan købes i mere end 15 lande hos vores forhandlere og på vores hjemmeside.

Med udgangspunkt i en grundig analyse af mikrobiomet giver vi personlige kostanbefalinger med det formål at øge biodiversiteten og forbedre tarmsundheden for den enkelte.

Baseret på den nyeste viden på mikrobiomområdet udvikler vi løbende vores digitale platform for tarmsundhed.

Vores dygtige medarbejdere

Johan Hartmann
CEO, administrerende direktør
Tlf.: 26131426
Johan@unseenbio.com
Jens B. Gandløse
COO, drift og økonomi
Tlf.: 20406112
Jens@unseenbio.com
Cecilia Clausen
Videnskabelig specialist
Cecilia@unseenbio.com
Sarah Forster
Videnskabelig specialist
Sarah@unseenbio.com
Rasa Muktupavela
Videnskabelig specialist
Rasa@unseenbio.com
Christian Lieven, CSO of Unseen Bio
Christian Lieven
CTO, Videnskabelig specialist
Christian@unseenbio.com
Ali Kaafarani
CIO, software
Ali@unseenbio.com
Paula Molina
Studentermedhjælper
Paula@unseenbio.com